Pomorska Izba Adwokacka

Wzory dokumentacji w zakresie ochrony danych osobowych

Aktualność

Materiały na jesienne szkolenie wyjazdowe 29.09-01.10.2017 r. – wzory dokumentacji w zakresie ochrony danych osobowych

 

Drodzy Koleżanki i Koledzy,

 

informuję, że w Systemie Obsługi Adwokatury (SOA), w sekcji niepublicznej dostępnej dla Członków Pomorskiej Izby Adwokackiej po zalogowaniu się, pobrać można wzory dokumentacji ochrony osobowych, które omawiane będą podczas szkolenia wyjazdowego w Jastrzębiej Górze w dniach 29 września – 1 października 2017 r. Ponadto wykładowcy proszą o zaopatrzenie się przez uczestników w tekst ustawy o ochronie danych osobowych.

Osoby, które do tej pory nie logowały się do w/w systemu, będą musiały założyć konto, zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi na stronie internetowej.

Do panelu logowania/rejestracji można uzyskać dostęp bądź przez stronę internetową naszej Izby (http://www.adwokatura.gdansk.pl/), bądź bezpośrednio pod niniejszym linkiem:

 

https://extranet-gdansk.devconfido.pl/

(zakładka „Uchwały i postanowienia” )

 

 

Kompletna dokumentacja składa się z:

  1. polityki bezpieczeństwa danych osobowych,
  2. instrukcji zarządzania systemem informatycznym służącym do przetwarzania danych osobowych,
  3. upoważnienia do przetwarzania danych osobowych wraz z oświadczeniem o zachowaniu poufności,
  4. ewidencji upoważnień,
  5. procedury postępowania w sytuacji naruszenia lub podejrzenia naruszenia ochrony danych osobowych,
  6. odnotowywania informacji o udostępnieniu danych osobowych,
  7. przykładowego wypełnionego zgłoszenia zbioru danych osobowych do rejestracji w rejestrze prowadzonym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych,
  8. fragmentu umowy dotyczącego powierzenia przetwarzania danych osobowych adwokatowi w ramach udzielanego zlecenia.

 

UWAGA: Wzory dokumentów udostępnione w serwisie SOA stanowią utwory w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie na podstawie krajowych i międzynarodowych przepisów prawa własności intelektualnej.

 

Zgodnie z umową zawartą pomiędzy autorami dokumentacji, a Pomorską Izbą Adwokacką dokumentacja dostępna jest do pobrania wyłącznie dla Członków Pomorskiej Izby Adwokackiej.

 

Członkowie Pomorskiej Izby Adwokackiej mogą korzystać bezpłatnie z dokumentacji wyłącznie na potrzeby szkolenia (pobranie i posiadanie wersji elektronicznej oraz wydruk egzemplarza dokumentacji) oraz w celu opracowania na podstawie wzorów szkoleniowych dokumentacji ochrony danych osobowych na potrzeby własnej kancelarii adwokackiej.

 

UWAGA: Wszelkie inne wykorzystanie wzorów dokumentacji, tj. udostępnianie jej innym osobom lub opracowywanie na podstawie wzorów szkoleniowych dokumentacji ochrony danych osobowych dla Klientów kancelarii (użytek komercyjny) wymaga uzyskania odrębnej licencji od twórców wzorów.

 

Koszt uzyskania licencji wynosi 300 zł netto za możliwość opracowania, na podstawie wzorów, dokumentacji ochrony danych osobowych dla 1 (jednego) Klienta.

 

W celu uzyskania licencji oraz ustalenia jej szczegółowych warunków należy skontaktować się bezpośrednio z uprawnionym z tytułu praw autorskich, tj. Panią Magdaleną Korgą, tel. kom. (606-199-177), e-mail: (persona@korga.eu). Należy poinformować licencjodawcę o przynależności do Pomorskiej Izby Adwokackiej, co umożliwi uzyskanie licencji za wskazaną wyżej kwotę.

 

Pozdrawiam,

adw. Dariusz Maciejewski

Kierownik Komisji Doskonalenia Zawodowego
Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku

Kategoria: ORA 

Kalendarz

<

październik 2017

>
PN WT ŚR CZW PT SB ND
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Kliknij datę, aby zobaczyć szczegóły