Pomorska Izba Adwokacka

Sprawozdanie z Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej z okazji 100 - lecia Adwokatury Polskiej w Sopoci

Aktualność

C:\Users\Andrzej\Desktop\bannerek GB.jpg

W dniu 09 czerwca  na stadionie Klubu „Ogniwo” w Sopocie odbył się  Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej  z okazji 100 - lecia Adwokatury Polskiej.

Turniej zorganizowany został przez Komisję Kultury Sportu i Integracji przy Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku.  

W turnieju uczestniczyło 12 drużyn reprezentujących samorządy prawnicze z Polski i zagranicy.  Na 3 boiskach o nawierzchni „Orlikowej” rywalizowało 140 prawników z Polski Łotwy, Litwy, Białorusi i Azerbejdżanu.

W Turnieju uczestniczyły następujące zespoły:

 1. Adwokaci z Litwy - SC Advoco (Lithuanian Bar Association),

 2. Adwokaci z Azerbejdżanu (Azerbaijani Bar Association) 

 3. Adwokaci z Łotwy (Latvian Bar Association)

 4. Adwokaci z Białorusi (Minsk – Belarussian Bar Association)

 5. Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach

 6. Okręgowa Izba Radców Prawnych w Szczecinie

 7. Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku 

 8. Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie 

 9. Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie

 10. Okręgowa Rada Adwokacka w Koszalinie (Ipso iure)

 11. OIRP Bydgoszcz (Gramy Bydgoszcz)

 12. Pomorska Izba Adwokacka – Gospodarz Turnieju

 

Na tym tle bardzo korzystnie zaprezentowała się Drużyna Pomorskiej Izby  Adwokackiej, która nie była gościnna tego dnia i wygrała cały Turniej.

W trakcie turnieju organizatorzy zagwarantowali uczestnikom poczęstunek w formie grilla na świeżym powietrzu, podczas to którego można był omówić zawody, pogłębiając przy tym integrację środowiska prawniczego.

Na stadionie przygotowane były także atrakcje dla dzieci i kibiców, którzy przybili kibicować swoim drużynom podczas turnieju.

Formuła turnieju była tak skonstruowana, że 12 zespołów zostało podzielonych na 2 grupy  wyłonione podczas losowania dokonanego przez Pana Dziekana Dariusza Strzeleckiego dzień przed turniejem. Drużyny w obu grupach grały systemem każdy z każdym. 4 najlepsze zespoły z obu grup tworzyły pary ćwierćfinałowe.  

Po zakończeniu meczów grupowych tabele w obu grupach wyglądały następująco:

Grupa A

 1. Adwoakci z Litwy (SC Advoco) - Lithuanian Bar Association - 12 punktów

 2. Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku9 punktów

 3. Adwokaci z Mińska – Belarussian Bar Association8 punktów

 4. Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach  8 punktów

 5. Okręgowa Izba Radców Prawnych w Bydgoszczy 1 punkt

 6. Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie 1 punkt

Grupa B

 1. Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie 10 punktów

 2. Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku9 punktów

 3. Okręgowa Rada Adwokacka w Koszalinie 7 punktów

 4. Okręgowa izba Radców Prawnych w Szczecinie7 punktów

 5. Adwokaci z Łotwy (Latvian Bar Association)5 punktów

 6. Adwokaci z Azerbejdżanu (Azerbaijani Bar Association)          3 punkty

 

Zacięte mecze ćwierćfinałowe wyłoniły 4 półfinalistów. Lithuanian Bar Association, ORA Katowice, ORA Koszalin i gospodarza turnieju Pomorską Izbę Adwokacką w Gdańsku

Lithuanian Bar Association – OIRP Szczecin  3:1

ORA Warszawa – ORA Katowice 1:2

OIRP Gdańsk – ORA Koszalin  1:2

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku - Belarussian Bar Association 1:1 (karne1:0)

W półfinale przydzielił Pomorskiej Izbie  Adwokatów z Litwy. W opinii wielu obserwujących półfinał stanowił faktycznie przedwczesny finał. Adwokaci z Litwy grali widowiskowy skuteczny futbol i byli faworytem tego turnieju. Piłkarze obu drużyn dostosowali się do etapu turnieju grając szybki i widowiskowy futbol. W tym starciu na początku przeważali nasi koledzy z Litwy dokumentując to bramką Adwokata Vidasa Adomatisa. Jednak po kilku chwilach gospodarze przejęli inicjatywę dokumentując to 3 bramkami.

O jakości drużyny z Litwy świadczy fakt, że Adwokat Vidas Adomatis grał w pierwszoligowej drużynie FK SUDUVA z którą występował w Pucharze UEFA przeciwko Brann Bergan i Celticowi Glasgow z Henrikiem Lassonem w składzie.

W drugim półfinale nieoczekiwanie ORA Koszalin pokonała utytułowaną ORA Katowice.

Zarówno Finał jak i mecz o 3 miejsce rozstrzygnęły dopiero serie rzutów karnych w których lepsi okazali się zawodnicy Pomorskiej Izby Adwokackiej którzy wygrali cały Turniej  i Adwokaci z Litwy, którzy zajęli 3 miejsce. W regulaminowym czasie gry w obu meczach widniał wynik 0:0.

Pierwsze trzy zespoły turnieju otrzymały okazałe puchary i medale. Pozostałe Drużyny otrzymały także puchary i upominki sponsorowane przez Okręgową Radę Adwokacką w Gdańsku.    

Turniej w Sopocie był turniejem najlepszych drużyn prawniczych z Polski i Europy Wschodniej. Stanowił Prawniczą Ligę Mistrzów, której zwycięzcami okazali się gospodarze –Pomorska Izba Adwokacka.

Na szczególne uznanie zasłużyła drużyna Adwokatów z Azerbejdżanu, która drogą lotniczą  przebyła 3 tyś km z przesiadką w Kijowie i Warszawie. Także pozostałe drużyny z zagranicy z Litwy, Łotwy i Białorusi przebyły długą drogę, aby uczcić z Nami w sposób sportowy 100 -lecie odrodzonej adwokatury Polskiej.

Drużyna Pomorskiej Izby Adwokackiej swoją postawą w turnieju potwierdziła, że posiada bardzo  silną drużynę piłkarską prawników, która liczy się nie tylko w Polsce ale i w Europie. Pomimo słabszych występów w fazie grupowej zespół rozgrywał się z meczu na mecz. Fantastyczna atmosfera w zespole sprawiała, że zawodnicy wzajemnie się uzupełniali i prowadzili drużynę do kolejnych zwycięstw czego najlepszym dowodem jest końcowy wynik turnieju.

Na indywidualną pochwałę najlepszego zawodnika drużyny Pomorskiej Izby Adwokackiej i najlepszego zawodnika turnieju zasłużył adwokat Maciej Syldakt.

Fantastyczne zawody rozegrali adwokat Robert Standowicz i adwokat  Michał Pietkiewicz, którzy swoimi dynamicznymi akcjami siali spustoszenie w szeregach przeciwników.

Na uznanie zasłużył także nasz bramkarz mecenas Marek Woźniak, który fantastycznie bronił rzuty karne w ćwierćfinale i finale zostając najlepszym bramkarzem turnieju.  

Na pochwałę zasłużyli także pozostali członkowi drużyny albowiem gdyby nie ich ciężka praca na boisku zespół nie osiągnąłby tak dobrego miejsca.

Pomorska Izby Adwokacka wystąpiła w składzie: Marek Woźniak(bramkarz), Łukasz Osiński, Michał Pietkiewicz, Maciej Syldatk, Łukasz Syldatk, Robert Standowicz, Przemysław Czaicki, Wojciech Borkowski, Szymon Mikulak, Michał Radziejewski, Andrzej Wesołek

Wyniki Turnieju:

1. Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

2. Okręgowa Rada Adwokacka w Koszalinie

3.Adwoakci z Litwy (SC Advoco) - Lithuanian Bar Association

4. Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach  

Miejsca 5-8:  Adwokaci z Mińska – Belarussian Bar Association,  Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku, Okręgowa izba Radców Prawnych w Szczecinie, Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie

Miejsca 9-12. Adwokaci z Łotwy(Latvian Bar Association), Adwokaci z Azerbejdżanu (Azerbaijani Bar Association),  Okręgowa Izba Radców Prawnych w Bydgoszczy, Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie.

Zdjęcia podczas turnieju zostały wykonane przez Joannę Topolską (facebook - W Kadrze z Futrzastym )

Ze sportowym pozdrowieniem

Adwokat
Andrzej Wesołek

Kategoria: Integracja  Sport 

Kalendarz

<

luty 2019

>
PN WT ŚR CZW PT SB ND
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Kliknij datę, aby zobaczyć szczegóły