Pomorska Izba Adwokacka

Bezpłatne szkolenia w ramach Programu IDEA

Aktualność

W imieniu Komisji Doskonalenia Zawodowego NRA przedstawiam co następuje.

1/ W nawiązaniu do mojego pisma z dnia 20.03.2020r. informującego o podjętych działaniach w zakresie możliwości wykorzystania programu IDEA w procesie szkolenia aplikantów w Izbie krakowskiej, w porozumieniu z Dziekanem ORA we Wrocławiu adw. Andrzejem Grabińskim przedstawiamy Państwu propozycję wykorzystania szkoleń i wykładów zamieszczonych na portalu IDEA w procesie szkolenia aplikantów adwokackich jak również w ramach doskonalenia zawodowego adwokatów.

Ponieważ na portalu www.idea-adw.org występują szkolenia zarówno płatne jak i bezpłatne ich pełne udostępnienie wyłącznie jako bezpłatnych wymagało dokonania informatycznego przeprofilowania. Pragnę poinformować, iż od wczoraj wszystkie szkolenia w ramach Internetowego Doskonalenia Adwokatury, w tym również kurs prawniczego języka angielskiego są udostępnione bezpłatnie dla adwokatów i aplikantów adwokackich wszystkich Izb.

Szczegóły rejestracji na www.idea-adw.org

Równocześnie informuję, iż wszelkie koszty związane z przebudową systemu oraz bieżącą obsługą poniesione zostaną przez Izby adwokackie we Wrocławiu i Krakowie.

W związku z powyższym bardzo proszę Prezydium oraz Państwa Dziekanów o udostępnienie tej informacji wszystkim Koleżankom i Kolegom.

2/ W związku z istniejącymi warunkami technicznymi programu IDEA w zakresie możliwości prowadzenia transmisji on-line poprzez tzw. okno streamingowe informuję, iż możliwe będzie wykorzystanie go w przypadku potrzeby

31-155 Krakóvs, ul. Batorego 17 • SEKRETARIAT' • tel. Ihks 12 633 57 63 • DZIEKAN • tel. 12 633 07 1() • e-mail: oraq"c   • www. adwokatura.krakow.pl

przeprowadzenia wykładów i szkoleń „na żywo”. W takim przypadku proszę Państwa Dziekanów i wcześniejsze zgłaszanie takiego zapotrzebowania tak aby odpowiednio zaplanować terminy i przygotować transmisję. Pisma w tym zakresie proszę kierować na adres mailowy ORA we Wrocławiu lub Krakowie.

3/ W związku z obiektywnymi utrudnieniami w zakresie dopełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego zwracam się z wnioskiem o zaliczenie adwokatom szkoleń odbytych w ramach programu IDEA jako wypełniających ten obowiązek w roku bieżącym względnie o zwolnienie adwokatów w 2020 roku z tego obowiązku w całości.

4/ Komisja Doskonalenia Zawodowego ORA w Krakowie we współpracy z dr hab. Ryszardem Sowińskim prof. WSB w Poznaniu w dniu 26 marca br. organizuje szkolenie pt. „ Kancelaria w czasie epidemii. Co robić?” Szkolenie będzie przeprowadzone on-line i w taki sposób, że uczestnicy będą mogli aktywnie w nim uczestniczyć. W przypadku zainteresowania ze strony Państwa Dziekanów organizacją takiego szkolenia w Państwa Izbach bardzo proszę o kontakt mailowy z ORA w Krakowie względnie ze mną osobiście na adres: gieras.adwokat@gmail.com

Przewodniczący Komisji Doskonalenia Zawodowego NRA adw. Paweł Gieras

 

Program IDEA - bezpłatne szkolenia

 

Kategoria: Adwokat-szkolenia  Aplikanci  ORA 

Kalendarz

<

kwiecień 2020

>
PN WT ŚR CZW PT SB ND
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Kliknij datę, aby zobaczyć szczegóły