Sukces Reprezentacji PIA w piłce nożnej na Sicily Football Lawyers Cup

Aktualność

Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy,

W dniach 02 - 06 grudnia 2021 Reprezentacja Pomorskiej Izby Adwokackiej w Piłce Nożnej uczestniczyła w Sicily Football Lawyers Cup w Katanii. Turniej odbywał się w 3 kategoriach Open , + 45 i Woman.vW kategorii Open turnieju uczestniczyło 14 drużyn adwokatów z Włoch, Chorwacji, Mołdawii, Francji, Serbii, Łotwy. Nasza drużyna reprezentowała Polskę w tym turnieju.

Drużyna Pomorskiej Izby Adwokackiej, osiągnęła fantastyczny sukces, zajmując 2 miejsce w turnieju. W finale przegrała z Adwokatami z Chorwacji, którzy byli poza zasięgiem innych drużyn. Formuła turnieju była tak skonstruowana, że 14 zespołów zostało podzielonych na 2 grupy wyłonione podczas losowania dokonanego w domu adwokata dzień przed turniejem. Drużyny w obu grupach grały systemem każdy z każdym. 4 najlepsze zespoły z obu grup tworzyły pary ćwierćfinałowe.

Nasza drużyna toczyła ciężkie boje z adwokatami Włoch, Serbii i Chorwacji wychodząc z grupy z 4 miejsca. Mecze były zacięte i o wyjściu z grupy naszej drużyny zadecydował ostatni mecz grupowy z adwokatami z Messiny, który Adwokaci z Gdańska wygrali 6:2. Emocje podczas tego meczu sięgały zenitu. Czerwone kartki, przerwy w grze, piękne gole oddają charakter meczu jaki odbywał się u podnóża Etny.

W ćwierćfinale Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku pokonała niepokonanych dotąd we wszystkich 6 meczach i zwycięzców turnieju z 2019 r. Adwokatów z Katanii ( Club Forense Catania) 3:0. W półfinale Nasza Drużyna wygrała również z Adwokatami z Katanii (Club Forense Catania 2). W finale ponownie spotkaliśmy się z Adwokatami z Chorwacji. W grupie przegraliśmy z Chorwatami 3:4. Niestety brak skuteczności pod bramką przeciwników spowodował, że po zaciętym meczu przegraliśmy 3:0.

Pierwsze trzy zespoły turnieju otrzymały okazałe puchary i medale. Nasza drużyna była dopingowana przez adwokatów naszej izby, którzy byli obecni w ramach wyjazdu organizowanego przez Komisję Turystyki Pomorskiej Izby Adwokackiej. Oprócz tego dopingowała nas reprezentacja Adwokatów z Chorwacji, która okrzykami Polska „bielo – cerweni” niosła nasz zespół.

Turniej w Katanii był turniejem najlepszych drużyn prawniczych Europy. Stanowił Prawniczą Ligę Mistrzów, której zasłużonymi zwycięzcami okazali się Adwokaci z Chorwacji. Drużyna Pomorskiej Izby Adwokackiej swoją postawą w turnieju potwierdziła, że posiada bardzo silną drużynę piłkarską prawników, która liczy się nie tylko w Polsce ale i w Europie. Pomimo trudności w fazie grupowej zespół z meczu na mecz grał coraz lepiej. Fantastyczna atmosfera w zespole sprawiała, że zawodnicy wzajemnie się uzupełniali i prowadzili drużynę do kolejnych zwycięstw, czego najlepszym dowodem jest końcowy wynik turnieju.

Pomorska Izba Adwokacka wystąpiła w składzie:
Janusz Masiak(bramkarz), Michał Pietkiewicz, Łukasz Syldatk, Przemysław Czaicki, Mateusz Grzelak, Artur Fal , Marcin Krakowski , Krzysztof Józwiak Dawid Szadaj, Mateusz Śliwiński, Ernest Szubert, Bartłomiej Nałęcz, Andrzej Wesołek.

Wyniki Turnieju:
1. Adwokatura Chorwacji
2. Pomorska Izba Adwokacka
3. Adwokaci Palermo

Ze sportowym pozdrowieniem,

Adwokat
Andrzej Wesołek

Kategoria: Komisja Sportu 2021