Adwokat przydaje się w życiu

Adwokat przydaje się w życiu

 Program edukacyjny
Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku

 

 

jest sztandarowym projektem edukacyjnym Pomorskiej Izby Adwokackiej funkcjonującym nieprzerwanie od 2014 roku. Celem podejmowanych w jego ramach inicjatyw jest upowszechnienie szeroko pojętej edukacji prawnej wśród dzieci i młodzieży, jak również wzmocnienie roli Adwokatury w dziedzinie nauki, edukacji i promocji kultury prawnej społeczeństwa, w tym właśnie poprzez zaangażowanie w proces kształcenia oraz współpracę z powszechnym systemem edukacji.

Realizacja programu odbywa się poprzez organizowanie różnego rodzaju form edukacji dzieci i młodzieży (spotkań, lekcji tematycznych, symulacji rozpraw, inscenizacji znanych procesów sądowych, pokazów filmów o tematyce prawniczej), podczas których edukacja prawnicza połączona jest z zapoznawaniem uczniów z zawodem adwokata oraz wyjaśnieniem jego roli w wymiarze sprawiedliwości. Wszystko odbywa się w przystępnej formie dostosowanej do wieku i stopnia rozwoju słuchaczy, w tym również poprzez zabawę  i rozrywkę.

Adresatami programu są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych – zarówno liceów ogólnokształcących, jak i szkół zawodowych, dla dorosłych oraz szkół specjalnych. W okresie funkcjonowania programu udział w nim wzięło kilkadziesiąt szkół z terenu województwa pomorskiego, z czego zdecydowaną większość stanowiły placówki zlokalizowane na terenie Trójmiasta i okolic. Projekt ten zyskał bardzo pozytywny oddźwięk na terenie całego kraju czego dowodami są m.in. liczne patronaty, rekomendacja Naczelnej Rady Adwokackiej i jego sukcesywna implementacja w kolejnych izbach adwokackich w Polsce.

Od 2021 roku pogram jest realizowany i koordynowany przez nowo utworzoną  Sekcję ds. edukacji dzieci i młodzieży działającą w ramach Komisji Edukacji Prawnej przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Gdańsku.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia profilu programu na facebooku

@adwokatprzydajesiewzyciu

Placówki edukayjne zainteresowane wzięciem udziału w programie
proszone są o kontakt z koordynatorami:

adw. dr Łukasz Kodłubański
e-mail: lukasz.kod@gmail.com
tel. 730010840;

adw. Agnieszka Kapała-Sokalska
e-mail: a.kapala-sokalska@aks-adwokat.pl
tel. 888438168 lub 58 5336942;

adw. Małgorzata Głódkowska
e-mail: m.glodkowska@gmail.com
tel. 883513924;

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z folderem programu ,,Adwokat przydaje się w życiu" załączonym do niniejszego komunikatu. W jego treści znajdziecie Państwo informacje odnośnie proponowanych form współpracy, wymiaru godzinowego oraz tematyki realizowanych w ich ramach zajęć. Poniżej znajdują się również wzory porozumień.

adw. Małgorzata Głódkowska
Przewodnicząca Komisji Edukacji Prawnej
przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Gdańsku

Kalendarz

<

styczeń 2022

>
PN WT ŚR CZW PT SB ND
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Kliknij datę, aby zobaczyć szczegóły