Wybierz adwokata

Codziennie każdy z nas bierze udział w wielu zdarzeniach, które mają konsekwencje prawne. Każde zakupy, mandat za przekroczenie prędkości czy przejście na czerwonym świetle to zdarzenie, które uregulowane jest przepisami prawa.  W obecnych czasach pomoc Adwokata niezbędna jest coraz częściej. Decydując się na skorzystanie z pomocy Adwokata mamy pewność, że pomoc prawna zostanie dopasowana do naszej sytuacji.

Dlaczego warto zatrudnić adwokata?

1) Prawo jest skomplikowane
Co roku polskie prawo jest nowelizowane. Sejm tworzy nowe ustawy oraz zmienia dotychczas obowiązujące. Procedury stają się coraz bardziej skomplikowane, a upływ terminów ma ogromne znaczenie dla możliwości obrony swoich praw w toku procesu. Twój Adwokat to wie, dlatego przygotowując Cię do wniesienia sprawy pouczy Cię o konieczności koncentracji materiału dowodowego, a w razie konieczności dostarczenia dodatkowych dowodów będzie potrafił wytłumaczyć termin ich zgłoszenia. Twój Adwokat zna również orzecznictwo Sądów, w tym Sądu Najwyższego, więc z przepisu potrafi wyczytać więcej niż inni. 

2) Brak pomocy adwokata może kosztować Cię więcej
Błędne decyzje w toku procesu mogą okazać się trudne lub niemożliwe do odwrócenia. Reprezentując się sam możesz popełnić błąd, który doprowadzi do przegranej, co w konsekwencji oznacza konieczność zwrotu kosztów procesu drugiej stronie. Z fachową pomocą Adwokata unikniesz tych błędów i zaoszczędzisz kosztów związanych z przegraną sprawą. Nie każdą sprawę można wygrać, ale jest wiele spraw, które nie zostały wygrane bo zabrakło fachowej pomocy Adwokata.  Jesteśmy więc po to by razem z naszymi klientami walczyć o ich sukces. Asystujemy, pomagamy i chronimy przed błędami. 

3) Adwokat wie jak właściwie przygotować dokumenty do sądu
Gdy zapadnie decyzja o wniesieniu pozwu bądź wniosku nasz Adwokat przygotuje za nas dokumenty, pouczy nas jakie załączniki musimy dostarczyć aby zainicjować sprawę. 

4) Adwokat umie ocenić konsekwencje podejmowanych w toku procesu czynności
Adwokaci mają doświadczenie w sprawach podobnych do Twojej. Są w stanie ocenić konsekwencje podejmowanych czynności i przed ich podjęciem pouczą Cię o nich. Decyzja, którą podejmiesz będzie świadoma i przemyślana. Reprezentując się samodzielnie, możesz mieć problem z oceną prawidłowości podejmowanych przez siebie działań.

5) Adwokat może doradzić Ci czy propozycja ugodowa jest dla ciebie korzystna
Nie zawsze wygrana długotrwałego sporu przyniesie Ci satysfakcję. Czasami czas i rozsądne porozumienie są większą wartością niż wygrana w wieloletnim procesie. Twój Adwokat będzie potrafił wynegocjować dla Ciebie warunki, które będą Cię satysfakcjonować. 

6) Druga strona będzie reprezentowana przez profesjonalnego pełnomocnika
Osoby bez profesjonalnego pełnomocnika często już na początku procesu mają gorszą pozycję niż druga strona. Prawo jest skomplikowane, a Twój przeciwnik procesowy ma przy sobie świetnego doradcę, który sporną materię zna lepiej od Ciebie. To oczywiste, że pełnomocnik drugiej strony wykorzysta Twoją mniejszą wiedzę lub jej brak w konkretnej dziedzinie. Najlepszym sposobem na przeciwdziałanie jest posiadanie własnego Adwokata, który wyrówna nasze szanse w procesie.

7) Porada adwokacka może uchronić Cię od kosztownego procesu
Przysłowie głosi, że mądry Polak po szkodzie. Tylko czy musimy popełniać te wszystkie błędy? Korzystając z porad adwokackich w ważnych sprawach naszego życia tj. zakup samochodu, zakup mieszkania czy podpisanie umowy warto przed podpisaniem skorzystać z konsultacji z Adwokatem. Niedroga porada prawna może bowiem uchronić Nas od podjęcia niekorzystnej decyzji. Wyrobienie w sobie nawyku korzystania z Adwokata przed szkodą powoduje, że koszty pomocy prawnej stają się mniejsze, a Wy jesteśmy spokojniejsi. 

Jak wybrać adwokata?

Wybierz specjalistę. Zapytaj czy prowadzi sprawy podobne do Twoich. W tym celu skorzystaj z wyszukiwarki adwokatów, która podpowie Ci, kto jest specjalistą w zakresie Twojej dziedziny. Link do wyszukiwarki znajdziesz w zakładce Klienci oraz na stronie głównej naszej Izby.

Kalendarz

<

lipiec 2024

>
PN WT ŚR CZW PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Kliknij datę, aby zobaczyć szczegóły