Psychologiczne Warsztaty Filmowe - „Zranione dusze”

Wydarzenie

Miejsce: Instytut TRIADA w Gdańsku przy ul. Józefa Wassowskiego 12 lok. 30 A (III piętro).
Kiedy: 2024-06-20 - 2024-06-20

Szanowni Koleżanki i Koledzy,

zapraszamy na kolejny film w ramach Psychologicznych Warsztatów Filmowych dla Adwokatów i Aplikantów Adwokackich organizowanych pod auspicjami PIA przez Komisję Praw Człowieka i Współpracy Zagranicznej w ramach projektu: „Adwokat to też Człowiek”.

Warsztaty odbędą się w czwartek 20 czerwca 2024 roku o godz. 18.00 w sali wykładowej Instytutu Psychoterapii i Psychotraumatologii TRIADA w Gdańsku przy ul. Józefa Wassowskiego 12 lok. 30 A (III piętro).

Tym razem zajmiemy się sprawami rodzinnymi. Zaprezentowany zostanie film z 1986 r. „Zranione dusze” w reż. Roberta Greenwald.
Film opowiada historię z pozoru normalnej amerykańskiej rodziny, czytelnie obnażając mechanizmy funkcjonowania, kłopoty i przekłamania i pojawiające się dysfunkcje. Jednocześnie nadal jego ponadczasowość inspiruje do tego, co powinniśmy poprawić w interwencjach psychologicznych, policyjnych i prawnych.

Warsztaty obejmują projekcję filmu i dyskusję uzupełnioną o krótkie mikro edukacje psychologiczne na temat choroby alkoholowej, współuzależnienia, zaburzeń funkcjonowania rodziny oraz sztywnych ról dzieci.

Przewidziane są również drobne przekąski i napoje.

Zapraszamy serdecznie!

Komisja ds. Współpracy Zagranicznej i Praw Człowieka
przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Gdańsku

Adw. Małgorzata Głódkowska

Kategoria: Aplikanci  ORA