Zawody narciarskie

Aktualność

Szanowni Państwo, Drodzy Koleżanki i Koledzy!

Ferie szkolne co prawda się skończyły – ale nie oznacza to końca aktywności zimowej! Co prawda nasi skoczkowie gromadzą formę przed kolejnymi zawodami – ale nasz pomorski lodowiec  działa i nie ma już wątpliwości, że warunki śniegowe (mimo, że w dolinach wiosna) jeszcze co najmniej dwa tygodnie się utrzymają! Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku, już po raz kolejny, zaprasza na Zawody Narciarskie Pomorskich Prawników o Puchar Dziekana ORA w Gdańsku. W tym roku – z uwagi na kalendarz ferii, a także kapryśną aurę na początku roku – dosyć długo musieliśmy zwlekać z zaproszeniem J.

 

Zawody odbędą się w niedzielę, 10 marca 2019 roku o godzinie 11:00 w Wieżycy (to jedynie ok. 30 minut od granic Gdańska). W ostatnich latach stok ten był perfekcyjnie przygotowany w dacie naszych zawodów – mimo tego, że aura np. w Trójmieście była już – jak teraz –wiosenna. Nie ma jednak żadnych wątpliwości – biorąc pod uwagę doświadczenie ośrodka – że na pewno nic nie zakłóci przygotowań i samych zawodów. Wątpliwości rozwiewa strona http://wiezyca.pl/kamera-live-kaszuby-pomorskie/ - tam na bieżąco można uzyskiwać potwierdzenie, że w marcu – na Pomorzu – też można jeździć na nartach!

W zawodach (narciarstwo alpejskie i snowboard) będą mogli wziąć udział adwokaci, sędziowie, radcy prawni, prokuratorzy, notariusze, komornicy i prawnicy „naukowcy” z Wydziału Prawa UG, aplikanci i referendarze i – przede wszystkim – członkowie ich rodzin, w tym (szczególnie!) dzieci.  W tych zawodach nie będzie przegranych! Planujemy trzy dziecięce kategorie wiekowe (z podziałek na dziewczynki i chłopców), a także trzy „dorosłe”, odrębnie dla nieco starszych dziewcząt i młodzieńców. Planujemy również zawody snowboardowe – bez kategorii wiekowych (odrębnie kobiety i mężczyźni). Bardzo ważna będzie też kategoria rodzinna – obliczana jako suma przejazdów trzech osób z rodziny (w tym - obowiązkowo – co najmniej jedno dziecko w wieku do 16 lat). Odbędzie się – pominięty w zeszłym roku „Zjazd na byle czym” – po zawodach, na trasie slalomu, na czas, każdy będzie mógł zjechać na czym tylko chce J, liczymy na inwencję uczestników! Nagrody oczywiście – w tej kategorii –będą również; z pewnością dodatkowe punkty będzie można otrzymać za przebranie.

Od 9:30 odbywać się będą zapisy, a także będzie można oglądać trasę zawodów. Udział w zawodach jest darmowy, jedyny koszt, jaki trzeba ponieść – to koszt wyciągów (przy rejestracji będzie można nabyć kartę obejmującą koszt pięciu przejazdów wciągiem - 12 zł – i kaucję – 20 zł – możliwą do odzyskania po zawodach). Zawodnicy na koszt organizatorów otrzymają posiłek „regeneracyjny”. Po zawodach odbędzie się uroczysta dekoracja laureatów.

W organizacji pomaga Szkoła Narciarstwa Qbasport, która zajmuje się obsługą techniczną zawodów – tam można wysyłać zgłoszenia drogą elektroniczną już od teraz (info@qbasport.pl) – z podaniem wieku oraz „branży”.

Serdecznie zapraszamy!

W imieniu ORA w Gdańsku

Adw. Janusz Masiak

Adw. Joanna Gręndzińska

Kategoria: Integracja  Sport 

Kalendarz

<

maj 2022

>
PN WT ŚR CZW PT SB ND
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Kliknij datę, aby zobaczyć szczegóły