Pomorska Izba Adwokacka

Rekomendacje dot. bezpieczeństwa

Aktualność

Szanowni Państwo,

 

W związku z informacjami na temat możliwości wycieku danych z serwisu paneladwokata.pl poniżej znajdują się zalecenia bezpieczeństwa, które mogą ograniczyć rozszerzenie potencjalnego wycieku danych.

Zmiana haseł do służbowych oraz prywatnych skrzynek pocztowych lub innych usług elektronicznych

Zaleca się zmianę haseł do skrzynek pocztowych oraz innych usług elektronicznych, które mogą przechowywać informacje objęte szeroko rozumianymi tajemnicami (np. tajemnica adwokacka). Powyższe zalecenie jest odpowiedzią na ryzyko związane z możliwością przejęcia również innych kont w serwisach elektronicznych, które mogą być powiązane z daną osobą.

Ponadto, zalecana jest również zmiana haseł do usług elektronicznych, które są związane ze sprawami życia codziennego (np. serwisy społecznościowe, fora internetowe) w sytuacji, gdy stosowano takie same lub podobne hasła w sprawach służbowych oraz prywatnych.

W związku z powyższym zalecane jest włączenie wieloskładnikowego uwierzytelniania (potwierdzenie za pomocą tokenów lub za pośrednictwem innych mechanizmów), gdy usługa elektroniczna ofertuje takie rozwiązania. Dodatkowo, zalecane jest stosowanie całkowicie różnych oraz silnych haseł do usług elektronicznych. Pomocnym rozwiązaniem wspierający zarządzanie hasłami są menedżery haseł (np. KeePass 2).

Informacje dodatkowe

Dodatkowo przypominamy o potrzebie szyfrowania danych na wszystkich urządzeniach, które przechowywujący dane objęte tajemnicą adwokacką lub innymi tajemnicami, aby osoby niepowołane nie uzyskały do nich dostępu w przypadku kradzieży lub zgubienia urządzeń elektronicznych.

 

Kategoria: Aplikanci  ORA 

Kalendarz

<

czerwiec 2021

>
PN WT ŚR CZW PT SB ND
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16

zamknij

Wydarzenia 16.06.2021

17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Kliknij datę, aby zobaczyć szczegóły