Relacja z VI Konferencji Naukowej PIA

Aktualność

Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy,

w dniu 18 listopada 2021 roku w Auli Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni odbyła się 6. edycja corocznej Konferencji Naukowej organizowanej przez Pomorską Izbę Adwokacką w Gdańsku.

Tematem tegorocznej odsłony było zagadnienia związane z prawem rodzinnym i opiekuńczym, w tym w szczególności aspekty prawne szeroko pojętych więzi rodzinnych, relacji pomiędzy rodzicami a dziećmi, kwestii majątkowych, jak również przemocy w rodzinie.

Uczestników Konferencji przywitali Pan dr Tomasz Białas Rektor Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu oraz Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku adw. Bartosz Golejewski. Swoją obecnością zaszczycił nas również Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej adw. Przemysław Rosati oraz Pani Mecenas Agnieszka Kapała - Sokalska Członkini Zarządu Województwa Pomorskiego, która wygłosiła wykład o zadaniach samorządu województwa w obszarze polityki rodzinnej.

Dalsza dyskusja została podzielona na następujące cztery panele tematyczne:

PANEL I - Rodzina jako ofiara przemocy

PANEL II - Majątek w Rodzinie

PANEL III - Więzi w Rodzinie

PANEL IV - Międzynarodowa Rodzina

Wysoki poziom merytoryczny wystąpień oraz ważna i ciekawa tematyka zaowocowały znakomitą frekwencją. W konferencji łącznie wzięło udział ponad 300 Uczestników (w trybie stacjonarnym, jak i zdalnym). Tak ogromne zainteresowanie z Państwa strony jest dla Organizatorów najlepszym wyrazem uznania dla wytężonej pracy nad tym Projektem.

Serdeczne gratulacje i podziękowania należą się koordynatorom Konferencji - Pani Mecenas dr Dominice Wetoszce (Przewodniczącej Komitetu Organizacyjnego) oraz Panu Mecenasowi Dominikowi Maniszewskiemu z Komisji Edukacji Prawnej, których ciężkiej pracy i zaangażowaniu zawdzięczamy tak wysoki poziom merytoryczny oraz organizacyjny tego projektu.

Dziękujemy również Parterom - WSAIB oraz Wydawnictwu CH Beck.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Do zobaczenia za rok!

adw. Małgorzata Głódkowska
Przewodnicząca Komisji Edukacji Prawnej
przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Gdańsku

Kategoria: Aplikanci  ORA  VI Konferencja Naukowa PIA 

Kalendarz

<

luty 2023

>
PN WT ŚR CZW PT SB ND
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16

zamknij

Wydarzenia 16.02.2023

17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Kliknij datę, aby zobaczyć szczegóły