Pomorska Izba Adwokacka

Sprawozdanie adwokata w przedmiocie wykonania obowiązku doskonalenia zawodowego w roku 2020

Aktualność

 

Drodzy Koleżanki i Koledzy,

informuję, iż do dnia 28 lutego br. należy złożyć sprawozdanie w przedmiocie wykonania obowiązku doskonalenia zawodowego w roku 2020.

Zgodnie z uchwałą NRA "O doskonaleniu zawodowym adwokatów" każdy adwokat powinien uzyskać w roku kalendarzowym 12 punktów szkoleniowych. Jeżeli komukolwiek nie udało się zdobyć w/w ilości punktów, również proszę o przesłanie sprawozdania wraz ze wskazaniem przyczyn takiego stanu rzeczy.

Adwokaci, którzy uzyskali pozytywny wynik z egzaminu zawodowego w 2020 r., są zwolnienie z obowiązku szkoleniowego w roku, w którym uzyskali pozytywny wynik z egzaminu zawodowego. Zatem nie muszą składać sprawozdania za 2020 r.

Obowiązek złożenia sprawozdania dotyczy także członków naszej Izby, którzy prowadzą zajęcia dla adwokatów, aplikantów adwokackich, studentów, itp. i w tej formie zrealizowali doskonalenie zawodowe.

Jednocześnie miło mi poinformować, iż w tym roku również będzie można złożyć sprawozdanie zarówno w tradycyjnej formie pisemnej, jak również elektronicznej:

1.       Forma pisemna – należy pobrać, wydrukować i wypełnić formularz załączony do niniejszej wiadomości, a następnie złożyć go lub przesłać na adres Pomorskiej Izby Adwokackiej przy ul. Chlebnickiej 48/51, 80-830 Gdańsk;

 

2.       Forma elektroniczna – należy wypełnić formularz znajdujący się pod poniższym linkiem:

https://forms.gle/dimD876763hHCXEp7

Warto wiedzieć:

 

  • po wysłaniu formularza system automatycznie uwzględni adwokata na liście ze wskazaniem wykładów, w których uczestniczył i liczby punktów, które uzyskał; adwokat nie otrzymuje wiadomości zwrotnej potwierdzającej wysłanie sprawozdania; nie trzeba tego faktu potwierdzać telefonicznie, mailowo, itp.;
  • w przypadku wykonania obowiązku doskonalenia zawodowego w innej formie niż szkolenia organizowane przez naszą Izbę, oprócz wypełnienia formularza należy wysłać stosowne zaświadczenia na adres siedziby PIA wskazany powyżej;
  • w przypadku braku uzyskania w roku szkoleniowym 12 punktów, niezależnie od sprawozdania, należy wysłać w tradycyjnej formie pisemnej pismo ze wskazaniem przyczyn takiego stanu rzeczy.

 

Mam nadzieję, że kontynuacja nowej formy składania sprawozdań w formie elektronicznej pozwoli w łatwy i szybki sposób rozliczyć się z obowiązku doskonalenia zawodowego.

Jednocześnie zaznaczam, iż niewypełnienie obowiązku złożenia sprawozdania z doskonalenia zawodowego lub brak wyjaśnienia uzyskania minimum punktów szkoleniowych nakłada na ORA Gdańsk obowiązek podjęcia stosownych działań, czego mam nadzieję uda się uniknąć.

Łączę pozdrowienia,

adw. Dariusz Maciejewski

Adw. Joanna Gręndzińska

Kategoria: Adwokat-szkolenia 

Kalendarz

<

maj 2021

>
PN WT ŚR CZW PT SB ND
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Kliknij datę, aby zobaczyć szczegóły